MÖBLER / Soffor / Soffa 14299300

nr 1429 9300

Børge Mogensen

(1914-1972), Danmark

Soffa, 1960-tal, Fredericia Stolefabrik. Skinn, Längd: 220 cm

Kondition: fläckar, slitage

Børge Mogensen, född 1914, död 1972, dansk möbelformgivare.

Utrop:

10.000 kr

Såld:

16.500 kr

måndag 1 november 2021
kl 19:06:27

Børge Mogensen

Läs mer om Børge Mogensen